Оптимізація сайту

Якщо Ви ведете свій бізнес в онлайні, ефективність Вашого сайту ключова для досягнення успіху. Головний показник ефективності – це коефіціент переходів, тобто відношення кількості відвідувачів, що здійснили конверсію, до загальної кількості відвідувачів, які побували на сайті протягом певного періоду часу. Конверсії відрізняються для різних сайтів, це може бути продаж, підписка на розсилку, реєстрація в системі, відісланий запит та ін.

Оптимізація сайту – це діяльність, спрямована на підняття ефективності сайту, збільшення коефіціенту переходів, покращення юзабіліті і задоволення користувача.

Ключові моменти:

 • створення легкого та інтуїтивно зрозумілого інтерфейсу користувача
 • вибір спеціальних стимулюючих елементів на сторінці – опис продукту, ілюстрація, рекламний слоган, заклик до дії
 • уникнення елементів, які можуть збентежити користувачів
 • запобігання ситуаціям, коли користувач “губиться” на сайті

Загалом сайт має давати користувачам саме те, що вони хочуть побачити. Але як відповідати всім цим вимогам і зробити сайт саме таким, як потрібно? Ви можете спробувати здогадатися самі або прислухатись до чиєїсь думки… Але найпростіший і найприродніший метод – це запитати у самих користувачів Вашого сайту. Це і є головна ідея маркетингового експерименту – Ви вибираєте декілька варінтів контенту та дизайну сторінки, за допомогою спеціальних інструментів вони по черзі показуються відвідувачам, які, користуючись сайтом у звичайному режимі, практично “голосують” за той чи інший варіант (навіть не підозрюючи, что беруть участь в експерименті). Потім, коли збирається репрезентативна статистична вибірка, варіанти, що виграли і програли, будуть чітко визначені відповідними коефіціентами переходів.

Головні переваги даного підходу:

 • усувається побудова сайта методом “тику”, і отримується прямий зворотній зв’язок від відвідувачів
 • є можливість експериментувати з якою завгодно кількістю варіантів
 • експеримент невидимий для відвідувачів, вони користуються сайтом у звичайному режимі
 • визначення найкращого варінту базується на обґрунтованій статистичній моделі

Дивуєтесь, чому у сторінки входу на Вашому сайті такий високий показник відмов? – Спробуйте інші варінти!

У Вас є оригінальні ідеї, як переробити ключові сторінки каналу і збільшити коефіціент переходу? – Протестуйте кожну з них щоб дізнатися, яка з них найкраща!

Маркетингові експерименти – це спосіб витиснути с Вашого сайту максимальну ефективність.

A/B тестування (спліт-тестування)

Ідея A/B тесту проста: декілька різних (але взаємозамінюваних) варінтів сторінки рівномірно чергуються для всіх користувачів. Сприйняття відвідувачами кожного конкретного варіанту аналізується використанням таких індикаторів, як коефіціент переходів, рейтинг кліків, показник відмов, час на сторінці і т.д.

Мультиваріантне тестування (тестування Тагучі)

Це більш комплексний підхід. Він виходить з того факту, що впливи усіх елементів сторінки на поведінку користувачів взаємопов’язані, і всі можливі комбінації елементів мають бути протестовані. Цей тест допомагає виявити дійсно виграшну комбінацію.

Для кращого розуміння мультиваріантного тестування прогляньте презентацію про оптимізацію сайту та маркетингові експерименти.

AdhocMedia.Net
 • Timeliness, professionalism and results
 • New winds in the Internet Markerting
 • Ad hoc approach to each client